Úvod - Poznámky - Statistika - NEJ... - Víza - Kurzy - Odkazy

Poznámky z Cesty

zacatek - Turecko - Armenie - Gruzie - Iran - Pakistan - Indie - Banglades - Myanma - Thajsko - Kambodza - Vietnam - Laos - Malajsie - Singapur - Indonesie - VychodniTimor - Australie - Antarktida - SvJakub


MalajsieKota Baharu je muslimské centrum. Volný den je pátek, zbytek Malajsie má volno v sobotu a neděli. Vybrali jsme si 3 dny volna za sebou. Nemohli jsme nikde vybrat peníze.

Taman Negara je národní park. 3-denní trečík deštným pralesem byl skvělý. Začali jsme na Canopy Walkway. 'Canopy' je patro pralesa cca 40m nad zemí. A visuté lávky opravdu nebyli pro lidi, kteří se bojí výšek. Divoké slony jsem neviděli, za to si na nás pochutnávaly pijavice. Nestíhali jsme je likvidovat. První pijavice byla velká atrakce, třista padesátá už pěkně štvala. Monzunový liják nám promočil všechno, ale tropické slunce to vysušilo rychle druhý den.

Na Kuala Lumpur jsme mrkli z výšky 421m z Menara KL, podívali se na impozantní Petronans Towers a prošli čínskou čtvrť. Batu Caves je hodinu jízdy z KL a je to Hindu svatyně v jeskyních. Během festivalu Thaipusam na přelomu ledna a února projde jeskyněmi milión lidí.

Melaka má zajímavé centrum s červenou radnicí a okolními domy. Lidé se připravovali na příchod čínského Nového roku.

Velké vzdálenosti jsme urazili pohodlnými vlaky. A přibližovali jsem se autobusem. Bus z Melaka do Singapuru byl klimatizovaný a pohodlný.


Úvod - Poznámky - Statistika - NEJ... - Víza - Kurzy - Odkazy

W3C, Český Webhosting s.r.o., autor: Robert Havelka
Informace o zemích světa

Sobota 13. července 2024

Aktualizace


27.4.
fotky Maroko
20.4.
Doplněny "Další informace"
19.4.
fotky Španělsko

RSS

cesta(zavináč)pozemi.cz


TOPlist


Cesta po Zemi - www.pozemi.cz